Wyobraź sobie kosmetyk, który maskuje prawie wszystkie niedoskonałości, nie zawiera szkodliwych substancji, nie wysusza skóry i nie zatyka porów. Kosmetyki mineralne spełniają te wymagania. Stosując kosmetyki mineralne zapomnisz o podkładzie w płynie, który tylko pogarsza stan skóry. Kosmetyki mineralne pomagają zwalczyć niedoskonałości. Chłonne składniki mineralnej bazy blokują tłusty połysk, dzięki czemu makijaż pozostaje świeży przez cały dzień, a naturalne składniki pielęgnują skórę, nadając twarzy zdrowy i promienny wygląd. Kosmetyki mineralne szturmem zdobyły rynek kosmetyczny i są obecnie czymś więcej niż tylko trendem.

Uwydatnia naturalne piękno i dodają skórze blasku i uroku. Makijaż mineralny zapewnia naturalną i idealnie równomierną cerę bez zatykania porów i nadawania makijażowi wyglądu maski!

Mineralna kredka do ust

Konturówka do ust na bazie mineralnej ma kremową konsystencję i przyjemne uczucie po aplikacji. Długotrwała konsystencja nie pozwala na rozprowadzenie szminki i tym samym zapewnia doskonały efekt.

Baza pod cienie mineralne

Delikatna, kremowa konsystencja wygładza drobne zmarszczki i nierówności, a także zapewnia dłużej utrzymujący się suchy cień do powiek. Jednocześnie zwiększa się intensywność koloru cieni.

Podkład w proszku mineralnym

Wsyp trochę proszku do pokrywki. Nabierz puder specjalnym pędzelkiem. Trzymaj pędzelek pionowo (drzemka do góry) i stuknij grzbietem dłoni, strząsając nadmiar tak, aby proszek był dobrze rozprowadzony po pędzelku.

Specjalny pędzel mineralny

Lekkimi, okrężnymi ruchami nałóż konsystencję na skórę od zewnętrznej krawędzi twarzy do środka. Uzupełnij wygląd odżywczą naturalną szminką i tuszem do rzęs.

nakładanie makijażu mineralnego

Makijaż mineralny - procedura nakładania makijażu mineralnego

Zwykle procedura nakładania makijażu mineralnego jest następująca:

  • podkład
  • korektor koloru
  • korektor
  • podstawa
  • róż / bronzer
  • puder do welonu / odcienia

Należy tutaj zauważyć, że każdy produkt mineralny musi mieć czas na związanie się ze skórą. Zajmie to 5-10 minut. Dzięki temu minerały „zasiądą” na skórze, a makijaż będzie bardziej odporny i naturalny. Na początek musisz zebrać wymaganą ilość proszku za pomocą specjalnie przystosowanej do tego szpatułki. W tym celu całkiem odpowiednia jest łopatka apteczna, która służy do pobierania leków. Wybraną ilość minerałów należy wlać do wieczka słoika, w którym są przechowywane, lub do innego pojemnika. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że wieczko musi być z puszki co najmniej 20 ml. Najważniejsze jest to, że w tej przestrzeni możesz swobodnie obracać pędzel w różnych kierunkach. Z własnego doświadczenia mogę dodać, że nie powinno się używać plastiku - wchłania minerały.

Kolejnym krokiem jest zanurzenie pędzla w minerałach. Trzeba dobrze przekręcić szczoteczkę na boki, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby minerały osadziły się na włosach pędzla, a nie tylko pozostały na jego powierzchni. Jeśli minerały pozostaną na powierzchni, większość z nich pozostanie na swoim miejscu przy pierwszym dotknięciu twarzy i makijaż będzie nierówny.

Następnie musisz strząsnąć nadmiar minerałów ze szczotki na krawędzi słoika. Następnie stuknij pędzelkiem w twardą powierzchnię, trzymając go włosem do góry, aby minerały osiadły na kosmkach i możesz teraz zacząć nakładać. Kosmetyki mineralne nakładaj okrężnymi ruchami od dołu do góry, lekko dociskając, jakbyś coś polerował. Zwykle zaczynaj się od połowy brody, następnie do kości policzkowych i czoła. Następnie pamiętaj, aby szczotkować kilka razy w przeciwnym kierunku, aby wygładzić makijaż.