Dwutlenek tytanu w kosmetykach mineralnych

Dwutlenek tytanu to składnik, którego dotyczy wiele mitów. To właśnie jemu zawdzięczamy doskonałe krycie podkładów mineralnych, a także ich przyjemną, aksamitną konsystencję. Dlatego dwutlenek tytanu wykorzystywany jest w kosmetykach Annabelle Minerals? Jaką rolę w nich pełni? W naszym artykule spróbujemy rozwiązać wątpliwości z tym związane.

Dwutlenek tytanu

Jest to silnie kryjący pigment, który wykazuje działanie wybielające. Świetnie przylega do skóry, co dodatkowe wpływa na krycie, a dodatkowo wpływa na konsystencję kosmetyku. Dodatek dwutlenku tytanu sprawia, że kosmetyki stają się przyjemne w dotyku. Substancja ta sprawdza się jako wypełniacz. Bardzo często stosowany jest wówczas, gdy zależy nam na tym, aby kosmetyki miały matowe wykończenie. Niewątpliwym atutem dwutlenku tytanu jest to, że pomimo tego, że posiada on właściwości matujące nie podrażnia skóry, ani jej nie wysusza nawet wtedy, kiedy jego stężenie jest naprawdę wysokie. Nie podkreśla on również suchych skórek, co często robi tlenek cynku. To właśnie dlatego kosmetyki charakteryzujące się mocniejszym kryciem często są zdecydowanie lepsze w przypadku skóry dotkniętej przesuszeniami.

Dwutlenek tytanu jest naturalnym filtrem mineralnym (tak samo, jak tlenek cynku). Ma on znacznie większy zakres ochrony UVB, a także częściowo ochrony UVA. Warto podkreślić, że wprawdzie ochrona przed słońcem zapewniana przez kosmetyki mineralne nie jest zbyt szeroka, to jest ona w pełni naturalna, a jednocześnie bezpieczna. Co ważne, jest to ochrona stabilna, której nie niszczy pot czy sebum. Nie ma ona również krótkiej żywotności. Kosmetyki mineralne są więc doskonałą alternatywą dla chemicznych filtrów.

Biel tytanowa sprawia, że skóra optycznie wydaje się gładsza. Wypełnia ona pory i zmarszczki, a także świetnie tuszuje wszelkie drobne niedoskonałości. Z uwagi jednak na to, że gwarantuje naprawdę mocne krycie, należy stosować ją ostrożnie. Zbyt duża ilość kosmetyku sprawi, że efekt wizualny będzie dość kiepski. Kosmetyki, w których znajdują się większe ilości dwutlenku tytanu powinny być dokładnie rozprowadzane. Nakładać należy je możliwie jak najcieńszą warstwą.

kosmetyki mineralne

Tlenki barwiące w kosmetykach mineralnych

Tlenki barwiące sprawiają, że kosmetyki mineralne Annabelle Minerals mają odpowiednią barwę. Znajdują się one w cieniach mineralnych, różach, podkładach i korektorach. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie odpowiedniej barwy produktu. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy ich dodatek jest naprawdę niewielki. Obecnie dostępnych jest wiele półproduktów barwiących. Do tych głównych zalicza się jednak żółcień żelazową, czerwień żelazową, zieleń chromową, a także ultramarynę. Są one podstawą każdego kosmetyku mineralnego. Bez nich nie da się korzystać w pełni z korzyści kosmetyków mineralnych, jeśli chodzi o makijaż.

Tlenki barwiące: żółcie, czerwienie, fiolety i zielenie

To właśnie tlenki barwiące odpowiadają za to, że kosmetyki mineralne mają odpowiedni kolor. Gdybyśmy pominęli tlenki barwiące, okazałoby się, że każdy kosmetyk charakteryzowałby się białą konsystencją o świetlistym wykończeniu i byłby mniej lub bardziej kryjący. Dzięki tlenkom żelaza podkład doskonale dopasowuje się do cery, tuszując takie jej niedoskonałości, jak rumień, wypryski czy zasinienia.

Żółcień żelazowa

Żółcień to kolor neutralny. Nie tylko nie ochładza, ale również nie ociepla (chyba że połączymy ją z czerwienią żelazową). Podkłady mineralny z dodatkiem żółci doskonale radzą sobie z tuszowaniem oznak zmęczenia oraz rozszerzonych naczynek.

Zieleń chromowa

Nadaje kosmetykom chłodne, oliwkowe tony. Radzi sobie z tuszowaniem rumienia.