Kosmetyki mineralne ukryją niedoskonałości, pozbędą się tłustego połysku i nadadzą zdrowej skórze magicznego blasku, uwydatniając wszystkie twoje atuty.

Kosmetyki mineralne

Minerały szybko przylegają do skóry, twarz wygląda na zadbaną i równą, a makijaż jest lekki, nieważki. Z produktami mineralnymi nie zobaczysz ściągnięcia skóry i ciężkości na twarzy, nigdy nie będzie efektu maski. To także pielęgnacyjne kosmetyki, które zadbają o twoją skórę. Będą pasować nawet do najbardziej suchej i wrażliwej skóry, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych ani podrażnień. Minerały nie tylko ukryją pryszcze, zaczerwienienia i łuszczenie, ale pomogą chronić, naprawiać i koić skórę. Niektóre minerały są nawet używane do leczenia skóry. Na przykład, jeśli skóra jest podatna na stany zapalne latem lub problemy z tłustą zawartością, lub odwrotnie, przy złuszczaniu. Na noc (po codziennej pielęgnacji) nałóż puder jedwabny do skóry suchej lub puder ryżowy do skóry tłustej. Proszki mają właściwości bakteriobójcze i pielęgnacyjne. Puder jedwabny również zatrzymuje wilgoć w skórze.

Makijaż

Na przygotowaną skórę nakładamy minerały, tj. po oczyszczeniu i nawilżeniu zwykłymi kosmetykami. Krem należy całkowicie wchłonąć, a nadmiar zetrzeć serwetką. Kosmetyki mineralne nakłada się pędzelkami z gęsto upakowanym włosiem syntetycznym lub naturalnym. Podkład, woal, róż, bronzer najlepiej nakładać pędzlem z syntetycznym włosiem. Generalnie każdy makijaż mineralny można nakładać pędzelkami z naturalnego włosia, ale są one bardziej szorstkie i mogą sprawić, że proces makijażu będzie nieprzyjemny.

kosmetyki mineralne

Jak nakładać podkład mineralny

Podkład przedłuża trwałość makijażu, wyrównuje teksturę skóry, pozwala na bardziej ekonomiczne użycie bazy, niektóre są w stanie zminimalizować rozszerzone pory. Nakładaj go pędzlem typu Kabuki, Flat Top lub szerokim płaskim pędzlem do korektora na całą twarz, lub strefę T. Sposób użycia: na chwilę należy obrócić słoik pokrywką do dołu, następnie odwrócić go z powrotem i ostrożnie zdjąć pokrywkę. Ta niewielka ilość minerałów pozostająca na wieczku zostanie wykorzystana do makijażu. Zanurz pędzel w wieczku, nabierz minerały lekkimi ruchami pocierania, strząśnij z niego nadmiar i nałóż cienką warstwą na twarz.

Jak używać bazy mineralnej

Służy do wyrównania kolorytu skóry i maskowania niedoskonałości. Nakładać pędzlem z gęsto upakowanym włosiem, takim jak Kabuki, Flat Top, Flawless na całą twarz oraz w razie potrzeby na szyję i dekolt. Korektor maskuje niedoskonałości (zaczerwienienia, cienie pod oczami, plamy starcze). Nakładaj płaskim pędzlem do korektora. Niewielką ilość produktu pobrać pędzelkiem, strząsnąć nadmiar i nanieść cienką warstwę na problematyczny obszar skóry. W razie potrzeby powtórz procedurę. Bronzer, róż do policzków - jest używany do określonych celów (daje efekt opalenizny, koryguje twarz, nadaje twarzy zdrowy i wypoczęty wygląd). Nakładaj pędzlem Kabuki, Flat Top, Flawless lub Angled, pędzlem do pudru. Sposób użycia: na chwilę należy obrócić słoik pokrywką do dołu, następnie odwrócić go z powrotem i ostrożnie zdjąć pokrywkę. Zanurz pędzel w wieczku, strząśnij z niego nadmiar i lekkimi ruchami nałóż cienką warstwę na wskazane partie twarzy. Produkty te są mocno napigmentowane, więc do makijażu potrzebna jest bardzo mała ilość. Ale jeśli nałożyłaś ich zbyt dużo, wystarczy lekko zacienić je podkładem barwiącym lub podkładem.

Welon to jest proszek wykończeniowy. Jego aplikacja jest ostatnim krokiem w makijażu mineralnym. Służy do utrwalenia i wygładzenia przejść między wszystkimi używanymi produktami, nadaje twarzy efekt gładkości i absorbuje sebum. Nakłada się pędzlem takim jak Kabuki, Flat Top, Flawless, pędzel do pudru. Zanurz pędzel w wieczku, strząśnij z niego nadmiar i lekkimi ruchami nałóż cienką warstwę na twarz. Czasami, aby nadać twarzy blask (częściej w przypadku makijażu wieczorowego), zamiast zasłony na całą twarz nakłada się rozświetlacz. Jeśli chcesz zaznaczyć tylko niektóre obszary (kości policzkowe, zaznaczenie nad górną wargą, grzbiet nosa), to za pomocą pędzelka rozetrzyj cienie.