Lawenda ceniona jest przede wszystkim za swoje działanie uspokajające. Tym samym jest ona bardzo częstym składnikiem podczas aromaterapii. Zastosowanie lawendy przed snem poprawia jego jakość. Jednakże bardzo przyjemny oraz łagodny zapach olejku lawendowego to tylko jedna z jego zalet. 

Olejek lawendowy - podstawowe informacje

Olejek lawendowy wykazuje bardzo silne właściwości zdrowotne, a także szerokie działanie kosmetyczne. Tym samym często znajduje się na liście składników w kosmetykach służących do pielęgnacji twarzy. Olejek lawendowy produkuje się z lawendy wąskolistnej ze względu na jej bardzo wysokie właściwości zdrowotne. Co więcej napar z kwiatów lawendy wąskolistnej jest niedoceniony wsparciem w bardzo wielu dolegliwościach układu pokarmowego. Natomiast olejek eteryczny, który pozyskiwany jest z lawendy może być składnikiem bardzo wielu kosmetyków także tych naturalnych. Jednocześnie może być też oddzielnym produktem, który stosuje się bezpośrednio na skórę. Wśród wszystkich olejków eterycznych to właśnie olejek lawendowy jest zdecydowanie najbardziej bezpieczny. Z kolei lawenda jest rośliną, która zawiera aż 60% olejku eterycznego. Pozyskuje się go z zamkniętych kwiatów. Za intensywny zapach odpowiedzialny jest linalol. Natomiast w skład lawendy wchodzi również kumaryna, które charakteryzuje się działaniem przeciwskurczowy oraz przeciwobrzękowy. Lawenda Posiada również działanie antyoksydacyjne.

Olejek lawendowy - kiedy warto go stosować?

Olejek lawendowy posiada bardzo szerokie zastosowanie. Wykazuje on działanie przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, a także przeciwbakteryjne. Jest on także doskonałą propozycją do pielęgnacji twarzy. Można stosować go zewnętrznie oraz bardzo szybko uzyskać spektakularne efekty. Dzięki bogatej gamie antyoksydantów olejek lawendowy wykazuje działanie ochronne na skórę. Ponadto powstrzymują również procesy starzenia się skóry. Stanowi bardzo cenny składnik kremów przeciwzmarszczkowych, gdyż pomaga spłycać zmarszczki oraz drobne linie. Sprawdza się również w przypadku ze skóry trądzikowej oraz skóry ze skłonnościami do wyprysków. Olejek lawendowy posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczny oraz przeciwbakteryjne. Tym samym jest on w stanie skutecznie poradzić sobie z niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze. Co więcej pomaga on także wspomagać naturalną regulację ujścia gruczołów łojowych. Dzięki czemu skóra nie świeci się. Jednakże olejek lawendowy można również stosować w przypadku łuszczycy, stanów zapalnych skóry oraz owrzodzeń. Wynika to z jego właściwości przeciwzapalnych.

Olejki lawendowe

Jakie olejki warto mieć pod ręką?

Olejki są coraz bardziej popularnym sposobem na skuteczną pielęgnację skóry. Oprócz niezwykle szlachetnego olejku Lawendowego dużą popularnością cieszy się również olejek arganowy, olejek rycynowy, olejek z czarnuszki, olejek z pestek winogron. Wszystkie te olejki mają silne działanie antyoksydacyjne. Tym samym często wykorzystywane są w kosmetykach. Jednakże istnieje możliwość stosowania ich bezpośrednio na skórę. Olejki jako kosmetyk do twarzy można stosować bezpośrednio na skórę. Łagodzą stany zapalne oraz podrażnienia. Można również dodawać olejki do kremu lub do toniku. Warto pamiętać również, że olejki i jak i olejek lawendowy doskonale służyć mogą do pielęgnacji całego ciała, a także włosów. Pobudzają krążenie krwi oraz limfy. Można stosować również w przypadku pielęgnacji stóp.

Jak wybrać olejek lawendowy?

Olejek lawendowy stosuje się również bardzo szeroko wy aromaterapii. Charakteryzuje się bardzo łagodnym zapachem, który uspokaja oraz relaksuję. Dlatego wystarczy nawet kilka kropel, aby skutecznie redukować stres, obniżać napięcie, a ponadto poprawiać jakość snu. Olejek lawendowy pomaga także obniżać tętno oraz ciśnienie krwi. Kupując olejek zwłaszcza do masażu warto zwracać uwagę na to, aby jego stężenie nie przekraczało jednego procenta. Charakteryzuje się on właściwościami rozgrzewającym i, przez co może pomagać w przypadku reumatycznych bólów pleców czy też stawów. Doskonale sprawdza się także w przypadku wykonywania inhalacji. Co więcej olejek lawendowy można wykorzystywać również w przypadku częstych oraz nawracających migren oraz bólów głowy. Doskonale sprawdza się również jako dodatek do olejków do masażu. Działa o mnie tylko przeciwbólowo leczo również relaksująco kropkę warto zatem korzystać nie tylko z olejku Lawendowego lecz również innych produktów, które tworzone są na bazie lawendy.pl je w sypialni można znacząco poprawić jakość swojego snu.