Pędzle do podkładu z płaską końcówką są przeznaczone specjalnie do nakładania podkładu z nieskazitelnym wykończeniem typu airbrushed. Jednak czy wiesz, że możesz również użyć pędzla typu flat top do nałożenia pozostałej części makijażu twarzy? Używając kilku precyzyjnych technik i odpowiedniego trzymania pędzla, możesz wykonać pełny makijaż twarzy za pomocą jednego pędzla.

Pędzel falt top

Aby uzyskać idealne krycie makijażu, niezbędny jest płaski pędzel do podkładu. Płaska podstawa do nakładania ciekłego makijaż sprawi że aplikacja jest szybsza, łatwiejsza i pozwala uzyskać wygląd, bez skazy. Płaski pędzel do makijażu może (i powinien) być również używany do nakładania czystych pudrów i różów. Podkład w płynie to jeden z najtrudniejszych do nałożenia produktów. Dlatego właśnie od niego zaczynamy. Nakładanie podkładu w płynie za pomocą płaskiego pędzla z użyciem tych technik eliminuje wiele problemów.

Nakładanie

Weź swój ulubiony podkład i umieść niewielką ilość podkładu. Możesz również użyć do tego palety, ale zaleca się użycie dłoni, ponieważ rozgrzewa podkład, wtapia w skórę naturalne oleje, nadaje włosiu odporność i nie wypycha produktu w włosie tak, jak paleta. Zanurz pędzel w podkładzie. Idealny płaski pędzel do podkładu o miękkim włosiu, powinien być gęsto upakowany, syntetyczny i antybakteryjny. Zanurz pędzel kilka razy szybkim, ale miękkim ruchem przypominającym dotyk. Używając tych samych szybkich ruchów, zacznij od grzbietu nosa między brwiami i idź w dół pośrodku w kierunku czubka nosa. Następnie wklepuj od zewnątrz do wewnątrz wzdłuż każdej kości policzkowej od ucha do boku nosa. Teraz zrób to samo od zewnątrz do wewnątrz na brodzie od zewnętrznych stron spotykających się w środku. Nie dodając więcej podkładu, ułóż obszar nad górną wargą i pod nosem, a na koniec nad brodą, tuż pod dolną wargą.

kobieta trzymająca pędzle do makijażu

Jeśli używasz podkładu zamiast lub w połączeniu z korektorem oczu, teraz jest czas, aby wklepać krawędź płaskiego pędzla w podkład. Pod kątem, jakby pędzel leżał na boku, z krawędzią włosia dotykającą krawędzi podkładu na dłoni. Teraz, trzymając szczoteczkę pod tym samym kątem w stosunku do twarzy, wetrzyj go pod oczami od zewnątrz do nosa, dłonią poniżej włosia. W przypadku aplikacji nad okiem podnieś łokieć do góry, tak aby dłoń znalazła się nad włosiem (prawie tak, jakbyś pisała, ale łokieć trzymała wysoko) i nałóż od zewnątrz w kierunku nasady nosa. W przypadku czoła, górnej zewnętrznej części kości policzkowych i linii żuchwy, wmasuj górną część pędzla w podkład na dłoni, a następnie zacznij od dolnych zewnętrznych obszarów czoła, nałóż i w kierunku środka, aż do linii włosów. Nałóż więcej podkładu na płaską powierzchnię pędzla, delikatnie wcierając dłoń. Następnie nałóż, tepując boczne obszary twarzy, między okiem a uchem po obu stronach. A potem w dół pod szczękę, aby wtopić ją w szyję.

Kolejne kroki

Teraz nakładasz róż, rozświetlacz, konturowanie i wszystkie produkty na bazie kremu. Najlepszym sposobem na utrwalenie podkładu i makijażu jest potraktowanie go pudrem. Nałożenie pudru na skórę za pomocą płaskiej szczoteczki idealnie go utrwala i sprawia że jest łatwy do późniejszego czyszczenia.

Aplikacja pudru powinna być lekka, aby utrwalić podkład i korektor, ale nie zakłócać podstawowego makijażu. Nałóż puder (delikatnie i szybko wklepując) bez polerowania, może powodować smugi i nierówną aplikację. Wklepywanie pudru pędzelkiem sprawia, że ten wnika w głąb i pomaga utrwalić zarówno podkład, jak i korektor. Rozetrzyj puder do konturów lub plamę na policzkach (płaskim pędzelkiem) ruchem do góry.